Nyugdíj: 3+1 tipp, ami megkönnyíti életét!

  Nem lehet folyton elég előrelátónak lenni, mindig jól jön a plusz információ, az a bizonyos segítő kéz! Tudja meg, Ön mennyire előretekintő! 

 "A Groupama Biztosító megbízásából készített országos reprezentatív kutatást az NRC Marketingkutató a 18-59 évesek körében. A megkérdezetteknek azon kellett elgondolkodniuk, hogy idős korukban miként fogják megoldani az olyan napi teendőket, mint a bevásárlás, takarítás és az utazást. A megkérdezettek 29 százaléka, vagyis az aktív korú felnőtt lakosság közel egyharmada gondolja úgy, hogy segítséget kell majd kérnie idős korában a lakása rendben tartásához, takarításához. A lakosság 25-27 százaléka számít arra, hogy a bevásárlást, vagy a mindennapi közlekedést sem lesz képes mindig önmaga megoldani. Még talán a főzés az egyedüli háztartási tevékenység, amelyet maguk végeznének a mostani aktívak: mindössze 19 százalékuk tart attól, hogy képtelen lesz saját maga gondoskodni a napi egyszeri főtt ételről."(1)

  A fenti idézet arra enged következtetni, hogy a jelenleg aktív korúak, igenis látják azt, hogy valószínűleg nem fog olyan könnyen menni az élet nyugdíjasként. Előfordulhat, hogy szükségük lesz segítségre a ház körüli teendőknél, bevásárláskor, a postára és a gyógyszertárba járáskor. Ezeknek bizony költsége van, habár még azt is mondhatnánk, hogy minden idősnek kijárna egy segítő kéz, ez sajnos nem jár csak úgy. A mindennapi tevékenységek  ellátása is nehézséget jelenthet, mint az idősebb rokonaiknál Önök is láthatják. Annak érdekében, hogy ezekre és az egyéb kiadásokra legyen anyagi keretük, érdemes minél hamarabb elkezdeni az öngondoskodást. 

  Nagyon egyszerűen tudna Ön is, kedves Olvasónk pénzt félretenni, amit akár a nyugdíjcélú megtakarításaira is fordíthat majd! Mik azok a hétköznapi trükkök amelyekkel ez sikerülhet? Nézzük: 

  1.    A legfontosabb és ahol a legtöbb pénzt költjük: nagy bevásárlás: valóban jó ötlet lehet egyben letudni a vásárlást, ám ilyenkor gyakran mindenféle, igazából teljesen haszontalan és felesleges holmit megveszünk! Ugye Ön is járt már így? Ennek elkerülése érdekében, azt javasoljuk, hogy írjon egy listát amelyen mindent felír, ami a hétköznapi élethez szükséges, például tisztálkodási eszközök, élelmiszerek, ruhák és az ezekre szánt összeget sem hátrányos feltüntetni. Így kap egy ábrát arról, mire is számíthat a bevásárlás alkalmával. 
  2.  Ezután, ami még fontosabb és segítheti a fenti, első tipp valóra válását: annyi pénzt vigyen magával amennyi a fenti listában szerepel. Persze, egy kicsivel több nem árt, nehogy kellemetlen helyzetbe kerüljön, de valóban csak egy kevéssel több készpénzt vigyen, így nem tudja túl költekezni magát, és feleslegesen elszórni a pénzt.
  3.  Amikor felírja a kiadásokat egy listára, győződjön meg róla, hogy mindent számításba vett-e, gyerekek kiadásait, ruha pénzt, rezsi költségeit. Emellett pedig nézze át azt is, a felírtak valóban fontosak -e, szükségesek-e. 
  4. A megspórolt pénzt érdemes nyugdíjcélú megtakarításba fektetni, mellyel felkészülhet az időskori kiadásokra. Nyugodtabban élhet, és várhatja a nyugdíjas éveket, azzal a tudattal, hogy Ön mindent megtett azért, hogy megfelelő anyagi helyzetben legyen nyugdíjasként. 

Köszönjük a figyelmet!

Írta: Veress Nikolett

 Segítsen, hogy a magyar lakosság felvilágosult legyen a pénzügyeiben!
Kérjük, ossza meg bejegyzésünket Facebook oldalán!
Köszönjük!

Forrás: Pénzcentrum.hu: Ilyen költségekkel számolj a nyugdíjas éveidre
https://www.penzcentrum.hu/nyugdij/ilyen-koltsegekkel-szamolj-a-nyugdijas-eveidre.1061453.html
Letöltés ideje: 2017.11.26 19:30 

Megosztom Facebookon! Megosztom Twitteren! Megosztom Tumblren!